„Poleskie motywy”- wystawa pejzażowej fotografii pod taką nazwą była prezentowana w Homlu, w Pałacu Paskiewiczów i Rumiancewych od 4 marca po 3 kwietnia. Autorem wystawy jest Wiktor Bosak, urodzony na ziemi prużańskiej, na Polesiu. Obecnie pracuje w Brześciu na Uniwersytecie Technicznym, jest doktorem biologii, znanym ekologiem, krajoznawcą i podróżnikiem.

NNP_8936_m

Fotografia jest dla niego sztuką i środkiem samo wyrażenia. Prace Wiktora Bosaka od 2008 roku prezentowane są w wirtualnych galeriach na międzynarodowym foto portalu Photo Centra, a także na głównej białoruskiej stronie fotograficznej „Zniata”. W 2013 r.  w Mińsku odbyła się pierwsza wystawa personalna Wiktora Bosaka „ Wiosenne roztopy, w r.2014  – tam że wystawa „Melodia porannego światła”. Wiktor Bosak od kilku lat  współpracuje z „Echami Polesia”, prezentując na stronach naszego pisma fotoreportaże , przygotowując  projekty okładek .

Босак афиша

Wiktor Bosak pisze o sobie; Polesie – cudowna kraina z  unikatowymi zakątkami dziewiczej przyrody. Tam urodziłem się. Z lat dziecinnych w pamięci utkwiły obrazy poleskich rzeczułek, wijących się pośród bagien, potężne wiosenne rozlewiska, zarośla tataraku, zasłona z porannych mgieł, bajeczne wschody i zachody słońca, szept liści na drzewach, zapach grzybów, krakanie dzikich kaczek, plusk ryby w cichych zatokach, aromat skoszonej trawy i tyle, tyle wszystkiego, co jest tak bliskie sercu  Poleszuka.

DSC_9948_2

Zwiedziłem trochę świata, podziwiałem góry i morza, a po powrocie  z jeszcze większą miłością i pieszczotliwością  obejmowałem sercem i umysłem swoje skromne poleskie krajobrazy. Są one w moich fotografiach, w każdej pozostawiłem cząstkę swojej grzesznej duszy.”

Red.

Udostępnij na: