Drodzy Czytelnicy,

Pani Halina

Z głębokim żalem zawiadamiamy, ze w dniu 3 kwietnia 2017 r. odeszła  Pani Halina Szpak,  Kobrynianka, Sybiraczka, autorka wspaniałych pamiętników .

Pani Halina przeżyła swe życie w najpiękniejszy z możliwych sposób – swym charakterem, postawą życiową, poświęceniem dla najbliższych, pogodą ducha, otwartością  wobec drugiego człowieka .  Była Człowiekim Wielkiego Serca.

Miała dobre pióro, fenomenalną pamięć, to co pisała promieniowało energią światła i duchowości. „Echa Polesia” publikowały  Jej teksty „Ze wspomnień Kobrynianki” , „Polesie w sercu zapisane”, „Mimo wszystko – wróciliśmy”. Teksty i fotografie są dostępne na naszej stronie www.echapolesia.pl  w dziale „Książki” oraz  w rubryce „Historia i Wspomnienia”.  Pani Halina była uzdolniona literacko i plastycznie, była człowiekiem renesansowym, pełnym harmonii i wewnętrznego spokoju.

W najtrudniejszych warunkach, zachowała ludzką godność, polską tożsamość, miłość do Boga i Ojczyzny. Po zesłaniu nie mogła wrócić do domu rodzinnego, do swojego Kobrynia. Zamieszkała w Szczecinie, gdzie stworzyła  dużą  wspaniałą rodzinę. Dla bliźnich, przyjaciół i dla nas była oparciem duchowym i ostoją. Będzie zawsze z nami. Miłość nie ma granic, nie zna czasu i przestrzeni.

Cześć i Chwała Jej Pamięci.

Udostępnij na: