Wkrótce przekroczymy próg Nowego Roku 2018, pełni nadziei i zadumy.

„Kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały świat sprzyja twojemu pragnieniu i jego spełnieniu”( Anne Geddes Pure) Wejdźmy do Nowego Roku, gotowi do  pozytywnego programowania swojego życia. Zasilmy nasze myśli i pragnienia zdrowia, pokoju, bezpieczeńśtwa bliźnich, dobrobytu pozytywną energią . Życzymy  Wszystkim Państwu miłości niosącej pokój, wiary, którą nadzieja prowadzi oraz   wszystkiego dobrego na Nowy Rok 2018.

Zima w Brześciu, foto Andrezj Wasileiwicz

Nowy Rok będzie Rokiem Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości,  „11 listopada 1918 r. spełnił się sen pokoleń Polaków – Państwo Polskie narodziło się na nowo. Po rozbiorach i 123 latach niewoli, rusyfikacji i germanizacji, po wielkich powstaniach, wolna Polska powróciła na mapę świata” – czytamy w uchwale Sejmu. Jak podkreślono w dokumencie, to dzięki tym, którzy pozostali nieugięci, nasz Naród wyszedł zwycięsko z dziejowej próby. „Odzyskanie niepodległości dokonało się poprzez walkę pełną poświęcenia i bohaterstwa nie tylko na polach bitew, ale i w codziennych zmaganiach o zachowanie duchowej i materialnej substancji narodowej oraz w codziennym trwaniu polskich rodzin” – głosi uchwała. Premier Polski Mateusz Morawiecki napisał niedawno na Twitterze :„Polskie dziedzictwo niesie ponadczasowe wartości niezłomności, odwagi i poświęcenia dla dobra innych”. O tych wartościach i dokonaniach będziemy pisać  w Roku Jubileuszu na łamach naszego pisma, publikować rysunki i plakaty niepodległościowe naszych uczniów, opowiadać o realizowanych projektach, odsłoniętych tablicach i krzyżach.

Rok 2018 dla Polaków na Białorusi będzie także rokiem 30-lecia Związku Polaków na Białorusi, 30-lecia Polskiej Szkoły Społecznej im.T.Reytana w Baranowiczach, 30-lecia Polskiej Szkoły Społecznej im.I.Domeyki w Brześciu. O tych wydarzeniach opowiemy Państwu. Będziemy także czekali na Państwa listy, wspomnienia, fotografie – jesteście współptwórcami naszego pisma, to dzięki Wam pismo zachowuje swój niepowtarzalny styl i charakter, ducha II Rzeczpospolitej. Życzymy Wam w Nowym Roku dobrego zdrowia, odważnych marzeń, mądrych decyzji i radości każdego dnia.

 

Alina Jaroszewicz

Udostępnij na: