„Witaj Dzieciąteczko w żłobie

wyznajemy Boga w Tobie”

Kochani

Zbliżają się kolejne w naszym życiu święta Bożego Narodzenia. Będziemy śpiewać piękne polskie kolędy, w których oddajemy hołd Panu Jezusowi i dziękujemy za to, że jako Syn Boży stał się człowiekiem, naszym bratem i zamieszkał wśród nas. Dziękujemy Jego Matce Maryi za to, że z wiarą i miłością przyjęła Jezusa i dała Go nam i pragnie, abyśmy przyjmowali Go każdego dnia naszego życia. Dziękujemy św. Józefowi, stróżowi Świętej Rodziny, za jego miłość do Jezusa i Maryi. Wpatrzeni w przykład Pasterzy i Mędrców            w pięknych szopkach, będziemy witać Jezusa i zapraszać go do naszych domów, aby był coraz bardziej obecny w naszych sercach i rodzinach.

Będziemy śpiewać: „Podnieś rękę Boże Dziecię, Błogosław Ojczyznę miłą.                 W dobrych radach, w dobrym bycie wspieraj jej siłe Swą siłą”.

Przy wigilijnym stole będziemy łamać się opłatkiem i składać sobie życzenia słowami: „Daj Boże, abyśmy za rok doczekali”, w zdrowiu, szczęściu, pomyślności i coraz większej miłości. Niektórzy spośród naszych krewnych lub znajomych nie doczekali tegorocznej Wigilii, między innymi i moja Mama. Zakończyła swój ziemski żywot 28 października. Przeżyła 96 lat. Doczekała się od moich czterech braci i siostry, 19 wnucząt, 28 prawnucząt i 2 praprawnuków. Zgodnie z polską tradycją przy wigilijnym stole będziemy pamiętali o zmarłych, modląc się o wieczną radość dla nich w Domu Ojca. Mamy nadzieję, że oni będą wstawiać się za nami u Boga i że kiedyś spotkamy się z nimi w niebie.

Póki żyjemy staramy się realizować nasze plany zgodnie z naszym powołaniem           i wolą Bożą.  Niech Bóg błogosławi Wam w realizacji tych planów.  Ja 4 grudnia zacząłem już 75 rok życia. Zdrowia i sił ubywa, ale nie poddaję się i staram się jak najwięcej służyć ludziom, którzy pragną korzystać z mojej posługi kapłańskiej na terenie całej Polski, a nieraz i poza jej granicami.  Za dwa i pół roku minie 50 lat tej posługi. Niektórzy pytają kiedy przejdę na emeryturę i zachecają mnie do tego, ale kapłaństwo, to nie zawód, to powołanie, które realizuje się do końca życia.

Dziękuję Wam Kochani za okazywaną życzliwość przy różnych okazjach, a szczególnie za modlitwę. Chciałbym częściej spotykać się z Wami, porozmawiać przez telefon, czy napisać list, ale dzień ma za mało godzin. Staram się nadrabiać to pamięcią w modlitwie i liczę na wzajemną pamięć w Waszej modlitwie. Życzę Wam radosnego przeżywania Świąt Bożego Narodzenia.  Szczęść Boże na cały 2018 rok.

Ks. Stanisław Rudziński SAC

Ołtarzew, ul. KIlińskiego 20

05-850 Ożarów Mazowiecki

telefon: 604 059 657

e-mail: [email protected]

 

Modlitwa do Dzieciątka Jezus

Najukochańszy nasz Panie Jezu Chryste, który

stawszy się dla nas dziecięciem, wybrałeś  jako

miejsce narodzenia swojego grotę, aby uwolnić

nas od ciemności  grzechu, aby nas do Siebie

przyciągnąć i zapalić Swoja, świętą miłością.

Wielbimy Cię jako naszego Stwórcę i Odkupiciela,

uznajemy Cię naszym Królem i Panem,  pragniemy

abyś nami władał i rządził, niosąc Ci w ofierze

wszystkie  uczucia  naszych biednych  serc.

Najdroższy Jezu,  Panie i Boże nasz, racz przyjąć

naszą ofiarę, i niech ona będzie miłą Twojemu

Sercu. Przebacz  nam miłosiernie wszystkie nasze

winy, oświeć nas i zapal nas tym świętym ogniem,

który przyniosłeś ze Sobą na świat, aby go zapalić

w sercach naszych. Dusze nasze niech staną się

ołtarzami, na których składać  będziemy ofiary

naszych umartwień. Spraw Jezu, aby dusze nasze

szukały tutaj na ziemi Twojej coraz to większej

chwały, a potem,  aby mogły weselić się wieczną

Twoją  niewysłowioną  pięknością  w  niebie.

Amen.

Udostępnij na: