Po raz kolejny uczniowie Polskiej Szkoły Społecznej im. I. Domeyko przywitali wiosnę udziałem w corocznym konkursie recytatorskim poezji miłosnej, który odbył się 5 marca br. W konkursie wzięło udział 27 uczestników i uczestniczek w różnym wieku, którzy się podjęli wyzwania autorskiej interpretacji pięknych utworów polskiej poezji. Uczestnicy sięgnęli zarówno po klasyków gatunku, jak i po perełki poezji XX-wiecznej. Na sali zabrzmiał Asnyk i Mickiewicz, Szymborska i Osiecka. Mimo to, że gatunek poezji miłosnej wymaga od każdego, do niego sięgającego, dużej wnikliwości i wewnętrznej dojrzałości, wszyscy uczestnicy, bez względu na wiek, przedstawili samoistne, oparte na  własnym zrozumieniu wykonanie wierszy.

Uczestnicy „Bitwy Amorów”

Jury w składzie : konsul Konsulatu RP w Brześciu Rafał Stańczyk , dr Helena Żmińko, mgr Elżbieta Michałówa, podczas ogłoszenia wyników podziękowało uczestnikom za odwagę w wyborze utworów poetyckich i chęć udziału w tym przedsięwzięciu. Członkowie jury zaznaczyli, że wystąpienia publiczne to jedna z kluczowych umiejętności współczesnego człowieka. Próbując własnych sił w konkursach recytatorskich uczestnicy zarówno kształtują swój gust, rozwijają zdolności artystyczne, jak i budują pewność siebie.

Konsul Rafał Stańczyk i dr Helena Żmińko

 

Publiczność

Laureaci otrzymali nagrody książkowe  Konsulatu RP w Brześciu oraz Polskiej szkoły Społecznej im.I.Domeyki: za I  miejsce Cyryl Kulbaczyński, za II – Olga Wasilewska oraz Maria Kacer, za III miejsce – Jana Kozak, Elżbieta Miniuk i Cyryl Korobiejko.

Red.

Udostępnij na: