Tradycyjnie w okresie poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia w Polskiej Szkole Społecznej im. I.Domeyki w Brześciu odbył się Wielki przegląd zespołów kolędniczych.

Na tę okazję społeczność szkolna zgromadziła się 21 grudnia. Przygotowania trwały od 2 miesięcy. Wszystkie dekoracje Sali wykonały nauczycielki języka polskiego PSS im.I.Domeyki, a stroje kolędników i uczestników Jasełek przygotowali Uczniowie wraz z Rodzicami.

Każda klasa zaprezentowała  swoje inscenizacje, wiązanki najpiękniejszych kolęd polskich,  teatralizowane recytacje i pieśni. Inscenizację przypominające okoliczności towarzyszące Narodzeniu Jezusa Chrystusa przygotowali uczniowie klas starszych, którzy występowali w charakterze wokalistów oraz jako aktorzy.

Publiczność

Nasi uczniowie wcielili się w różne postacie, które wyglądały naprawdę realistycznie. Na Sali młodym artystom kibicowali nauczyciele i  rodzice. Koordynatorem  uroczystości  i reżyserem Jasełek była Julia Marczuk, nauczycielka języka polskiego.

Słodkie prezenty dla uczestników
… oraz dla wszystkich widzów

Słodkie przyjęcie świąteczne   dla uczniów po Przeglądzie zorganizowali rodzice. W uroczystości wzięło udział ok.  300 dzieci i młodzieży. Każdy uczeń dostał także słodkie prezenty, przekazane przez Fundację „Pomoc Polakom na Wschodzie”  oraz Konsulat Generalny RP w Brześciu.

Pamiątkowe zdjęcie uczestników Jasełek (w środku nauczycielka j.polskiego Julia Marczuk – koordynator i reżyser imprezy)

Uroczystość ta pozostanie w pamięci i sercach dzieci i młodzieży, gdyż była wzorowo przygotowana, a  w trakcie kilkutygodniowych prób  wszyscy się zaprzyjaźnili i stali się sobie bliscy. Historia Narodzin Jezusa wszystkich połączyła, obdarzyła miłością i  dobrem.

Anna Godunowa

Foto: Ola Wasilewicz

Udostępnij na: