2 grudnia 2016 r. w Pińsku odbyło się uroczyste zakończenie 1. poleskiego konkursu fotograficznego imienia Louise Arner Boyd.

Organizatorem konkursu wystąpiła pozarządowa organizacja informacyjno-oświatowa „Rozwoju Instytucjonalnego” przy wsparciu Ambasady Stanów Zjednoczonych w Mińsku.

Zwycięzcy i organizatorzy konkursu

Konkurs stał się kontynuacją zeszłorocznego projektu „Ścieżkami ekspedycji Louise Arner Boyd”, poświęconego 80-leciu jej wyprawy na Polesie. Realizatorzy projektu nakręcili film, wydali album ze zdjęciami Boyd, a także rozpracowali trasę turystyczną w oparciu o informacje na temat miejscowości, które odwiedziła podróżniczka w latach 30-tych ubiegłego stulecia.

Celem Konkursu jest promocja Polesia wśród młodzieży, popularyzacja oraz zachowanie dziedzictwa kulturalno-historycznego, próba pokazania atrakcyjności turystycznej regionu.

W konkursie wzięło udział ok. 50 uczestników z Brześcia, Baranowicz, Berezy, Kobrynia, Pińska, Stolina, Mozyrza i Homla, a

Louize Arner Boyd

także z tych mniejszych miejscowości obwodu brzeskiego i homelskiego.

Zwyciężcami zostali przedstawiciele dwóch miast – Brześcia i Pińska:

1 miejsce  – Anna Godunow, 2 miejsce – Michał Protasawicki, 3 miejsce – Anastazja Mohilańczyk.

Gratulujemy!

Louis Arner Boyd jest legendarną podróżniczką amerykańską. Jako pierwsza w świecie kobieta, w wieku 67 lat, przeleciała nad Biegunem Północnym, podbiła lodowate ziemie Grenlandii i Antarktyki. I to właśnie dzięki niej świat dowiedział się o Polesiu – kraju bezkresnych bagien i rzek.

Redakcja „Echa Polesia” serdecznie pozdrawia kolegów z „Rozwoju Instytucjonalnego” i życzy nowych ciekawych inicjatyw oraz wszelkich sukcesów w naszej wspólnej sprawie!

 

Red.

 

Udostępnij na: