Szanowni Państwo

Pani Konsul Anna Domska-Łuczak
Pani Konsul Anna Domska-Łuczak

Moja misja na Białorusi dobiegła końca. Był to czas ciężkiej pracy, nauki i zdobywania nowych kwalifikacji. Skończył się bardzo ważny etap w moim życiu. Zaszczytna Służba Ojczyźnie, Służba Polakom stanowiły dla mnie tyleż duże wyzwanie, co źródło niezaprzeczalnej satysfakcji.

Białoruś odcisnęła trwałe piętno w moim sercu, również dzięki Wam, Dobrym Ludziom, z którymi miałam możliwość się spotkać. Tam gdzie jest wola współpracy, chęć działania i zrozumienie, przenoszenie gór nie jest problemem. Tych gór przenieśliśmy razem wiele.

Nie brakło momentów gorzkich i problematycznych, ale zawsze mogłam liczyć na Państwa wsparcie i zrozumienie. We wdzięcznej pamięci zachowam cały ogrom dobra i życzliwości, jakim mnie Państwo obdarzali. Brześć na zawsze pozostanie mi bliski…

Za wszystko to, czego nie udało mi się zrobić, w czym Państwa zawiodłam, przepraszam.

Szczególne podziękowania pragnę złożyć na ręce Pani Heleny Szołomickiej i Pana Wacława Trzeciaka, za prawdziwą lekcję pokory, patriotyzmu i Polski.

Troska o dziedzictwo Przodków nie jest łatwe. Państwo realizują to zadanie z wielką pasją i oddaniem. Za to bardzo Wam dziękuję. Bez Państwa nasza praca nie byłaby możliwa.

Pani Konsul Anna Domska-Łuczak z nauczycielami PSS i.I.Domeyki podczas zakończenia roku szkolnego
Pani Konsul Anna Domska-Łuczak z nauczycielami PSS i.I.Domeyki podczas zakończenia roku szkolnego

 

Życzę Państwu wszystkiego najlepszego, zdrowia, sił i niezłomności w krzewieniu polskości, naszej kultury, tradycji i języka polskiego.

Z wyrazami szacunku,

Anna Domska-Łuczak

Brześć, 5 sierpnia 2016 r.

PODZIĘKOWANIE

W imieniu organizacji polskich Brześcia i obwodu brzeskiego składamy Pani Annie Domskiej-Łuczak najserdeczniejsze wyrazy uznania i wdzięczności za pięć lat współpracy w zakresie oświaty i kultury polskiej. Pani Konsul była bez wątpienia wielkim opiekunem organizacji polskich w naszym obwodzie oddającym na usługi polskiej oświaty i kultury swój czas, energię i profesjonalizm. Potrafiła zintegrować miłośników polskiej historii i kultury, dzięki czemu udało się zrealizować wiele projektów i inicjatyw kulturotwórczych dla dobra Polski, dla dobra wspólnego. Pani Konsul od pierwszych dni urzędowania okazywała we wszystkich zagadnieniach nie tylko ogromną wiedzę, trafność podejmowanych decyzji, błyskotliwą intuicję, ale wraz z małżonkiem, Panem Konsulem Sławomirem Łuczakiem nie szczędziła trudu nie tylko w sprawach służbowych, lecz we wszystkich ludzkich sprawach, okazując zrozumienie i autentyczną pomoc. Swoją nieustającą pracą zaskarbiła popularność i przyjaźń wśród Polaków i Białorusinów. Pani Anna Domska-Łuczak w każdej sytuacji pozostawała Człowiekiem, budując wokół siebie atmosferę miłości, dobra, twórczej pracy. Z całego serca życzymy Pani Konsul satysfakcji z wypełniania tak ważnej misji, dobrego zdrowia, Bożego Błogosławieństwa na dalszą drogę życia.

Redakcja «Ech Polesia»

Polska Szkoła Społeczna im. I.Domeyki w Brześciu, AKC «Most»

Polacy z Domu Polskiego, Polskiej Szkoły Społecznej im. T.Reytana, chóru «Kraj Rodzinny» z Baranowicz

PMS w Pińsku, Polska Szkoła Społeczna im. R.Kapuścińskiego

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Brześciu

Polacy z Ośrodka Edukacyjnego w Peliszczach

Polacy z Ośrodka Edukacyjnego w Lachowiczach

Polacy z Ośrodka Edukacyjnego w Nowej Myszy

Brześć, 5 sierpnia 2016 roku

Udostępnij na: