Trzydziesty trzeci rok chór „Kraj Rodzinny” z Baranowicz prezentuje swoją twórczość  w kraju i za granicą. Swoim śpiewem uświetnia najważniejsze wydarzenia  w rodzinnych Baranowiczach i obwodzie brzeskim. Jest także zespołem, stale goszczącym na uroczystościach religijnych, obchodzonych przez wspólnoty katolickie, a katolickie parafie   regularnie zapraszają artystów z Baranowicz na swoje święta parafialne – festyny i odpusty.

Po kolędzie w Pińsku

W okresie świątecznym, w grudniu i styczniu, koncerty chóru „Kraj Rodzinny” odbyły się w kościołach Baranowicz, w Juszkiewiczach, Hancewiczach, Pińsku, Darewie. Podczas koncertów chór występował z repertuarem religijno-patriotycznym.

Jak co roku, członkowie chóru odwiedzały z kolędą najstarszych Polaków Baranowicz – tych, co nie mogły dotrzeć na występy. Polska kolęda przyszła do ich domów wraz z dobrymi sercami wykonawców. Wzruszeni seniorzy śpiewali razem z artystami chóru.

Koncert w Zaborowie

Rodzinny” zaprezentował w Polsce, wykonując pieśni patriotyczne, religijne oraz pieśni powstańców styczniowych. Koncerty odbyły się w kościołach w Zaborowie, Błoniach i Milanówku.

Koncert w Milanówku

W 33-letnim dorobku chóru „Kraj Rodzinny” jest udział w wielu konkursach i festiwalach. Do największych swoich osiągnięć chórzyści zaliczają zdobycie m.in.: Nagrody Głównej Festiwalu Pieśni Sakralnej „Łapskie Te Deum”, Nagrody Specjalnej TVP na Festiwalu Kultury Kresowej w Mrągowie w 2006 roku, Złotego Medalu XIII Światowego Festiwalu Chórów Polonijnych w Koszalinie oraz Grand Prix XX Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. księdza Kazimierza Szwarlika w Będzinie.

Przypomnimy, że w 2018 roku chór „Kraj Rodzinny” na zaproszenie Prezydenta RP Andrzeja Dudy dostąpił zaszczytu śpiewania podczas uroczystości Święta Flagi Rzeczypospolitej Polskiej na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego w Warszawie.

Red.

Udostępnij na: