Błogosławionych Świąt Paschalnych, radości z Chrystusowego Zwycięstwa, nadziei i miłości !
Niech Zmartwychwstały pomaga Wam w tym trudnym czasie –
pogłębia Wiarę, umacnia Nadzieję,  doskonali Miłość. Niech zawsze Wam towarzyszy światło Wielkanocnego Poranka i radość, płynąca z Pustego Grobu.
 A idąc tropem Jana Pawła II, życzymy też sobie Piękna, które przemienia i rodzi prawdziwe życie. Pracy, która uczciwą służbą buduje narodową wspólnotę i  społecznego zmartwychwstania, które w wolności serca stanie zawsze po stronie prawdy.
Redakcja kwartalnika „Echa Polesia”

 

Ksiądz Jan Twardowski: ”Na Wielkanoc chciałbym złożyć krótkie życzenia wierzącym i niewierzącym. Czego nam, wierzącym, dzisiaj życzyć? Chyba tego, żebyśmy stawiając sobie czasem pytania: po co się urodziłem? po co żyję? dlaczego ucieka mi doczesne szczęście? dlaczego cierpię? dlaczego umieram? – stale przypominali sobie Jezusa zmartwychwstałego, który jako człowiek przebył ludzkie życie, cierpienia, straszną śmierć i w cierpieniach, kłopotach życiowych przedarł się do Pana Boga i do Niego przeniósł nasze człowieczeństwo. Żebyśmy nie patrzyli na nasze kłopoty, cierpienia, śmierć jak na nieszczęście, ale jak na przedzieranie się do Boga. Jest to w życiu takie trudne, trudniejsze od wspinaczki na górę. Niewierzącym życzyłbym, aby postawili sobie pytanie: a jeśli jest prawdą, że Jezus zmartwychwstał, to jak będę wyglądał ze swoją niemądrą niewiarą?

Udostępnij na: