Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą …

 

22 września 2023 r. odeszła do wieczności Elita Michajłowa (Suchocka), nasza wieloletnia Koleżanka. Odejście tak niespodziewane, nagłe, osoby w sile wieku, pięknej, energicznej – to wstrząs dla Rodziny, dla przyjaciół, dla całego środowiska.  Elita była tak wyjątkowa i niezastąpiona,  posiadała niezwykłą energię, którą obdarzała każdego człowieka, każdą sprawę i każdy temat, który realizowała, którego dotykała. Była  człowiekiem spełnionym zawodowo, prywatnie, społeczie. Była wspaniałą nauczycielką języka polskiego, metodykiem, cudowną Mamą, Żoną,  Córką i Babcią. Kochała życie we wszystkich jego barwach i melodiach, sama była osobowością wielobarwną, błyskotliwą. I jej  niezwykłych  barw, jej energii, jej piękna, jej jedynego i niepowtarzalnego głosu tak będzie nam wszystkim brakowało!

Od 30 lat Elita brałą czynny udział w działalności kulturalno-oświatowej organizacji polskich w Brześciu. W latach 90-ch i 2000-ch była organizatorem licznych szkoleń i kursów metodycznych dla nauczycieli języka polskiego z ziemi brzeskiej. Uczestniczyła w objazdach miejsc pamięci narodowej obwodu brzeskiego. Była organizatorem polskich uroczystości okolicznościowych w Brześciu. Żyła i pracowała, dzieląc się dobrem i światłem. Potrafiła słuchać i wspierać. Zawsze można było na Nią liczyć. Cieszymy się, że mogliśmy wspólnie przeżyć tyle pięknych chwil.

Rodzinie składamy płynące z serca kondolencje, łączymy się w modlitwie o duszę zmarłej. Pozostajemy z Wami w żalu i tak bolesnej stracie. Na zawsze pozostanie w naszej pamięci, zawsze będzie zajmowała szczególne miejsce w naszych sercach.

Redakcja „Echa Polesia”

Udostępnij na: